czwartek, 29 kwietnia 2010

Usuwanie katalogu .svn w Windows revisited

Paweł z Głuchołaz pisze:

Bardzo interesujący blog Wojtku, korzystam ze zgromadzonej na nim wiedzy niezwykle często.

Na przykład dzisiaj był mi potrzebny sposób na usunięciu katalogów .svn, ale bez użycia TortoiseSVN lub podobnego narzędzia. Niestety czasem w trakcie wdrażania systemu sprawdzone sposoby zawodzą. Raz popełniony błąd utrudnia standardowe postępowanie. Właśnie w takich przypadkach na pewno przyda się polecenie linii komend Windows:


for /f "tokens=* delims=" %%i in ('dir /s /b /a:d *svn') do (
rd /s /q "%%i"
)


Dziękuję za ciepłe słowa Pawle. Ten skrypt (który najlepiej umieścić w pliku .cmd) na pewno jest niezwykle pomocny i przydatny. Nie wiem, czemu czasami sposób z klikanym wyszukiwaniem zawodzi, ale widać tak jest już zbudowany świat.

Warto sobie go zapamiętać (albo to, że był na moim blogu). Wiem, że wiele osób próbuje napisać taki kod "na gorąco", ale często bez spodziewanych efektów. Zwłaszcza, kiedy nie chcą używać "delims".

Oczywiście kiedy mamy TortoiseSVN, to sprawa jest trywialnie prosta. Pozwolę sobie zacytować Piotra z Wrocławia: "wystarczy przeciągnąć folder prawym przyciskiem myszy (tak jakbyśmy chcieli go skopiować) i wybrać opcję SVN Export Versioned Files here".

1 komentarz:

  1. Dziwi mnie szczególnie fakt, że "wiele osób" nie chce używać "delims". Doprawdy nie wiem skąd bierze się negatywne nastawienie do tej instrukcji...

    Pozdrowienia z Głuchołaz, Perły Opolszczyzny, Zimowej Stolicy Świata :)

    OdpowiedzUsuń