środa, 23 września 2009

XP-Dev.com - prywatny SVN za darmo

Ostatnio szukając darmowego SVN na projekt natknąłem się na serwis XP-Dev.com

http://www.xp-dev.com/

Serwis jest nastawiony na metodyki agile (user stories) i oferuje to, co większość podobnych serwisów: bug tracker, wiki, fora, blog projektu, a także nielimitowaną liczbę członków projektu (tego już nie oferują wszyscy).

Kluczowym elementem oferty XP-Dev jest serwer Subversion - użytkownik może zakładać wiele repozytoriów, ich łączny rozmiar nie może przekroczyć 500 MB. I co najważniejsze - jest to SVN prywatny, czyli nie dopuszcza anonimowych checkoutów (no chyba że na takie zezwolimy). Właściciel repozytorium może ustalić, którzy użytkownicy XP-Dev mają prawa do zapisu do repozytorium, a którzy tylko do odczytu.

Prywatność SVNa to największa zaleta tego serwisu - w końcu nie będzie się znajdować w Google wyników swojej (i cudzej ;) ) pracy trzymanej na repozytoriach Assembli albo Google Code ;)

Serwis w ostatnią niedzielę przeszedł mały lifting, co niestety skończyło się też lekkim okrojeniem darmowej oferty - nie ma już dostępu do SVN przez SSL :( Ale to nie jest aż taki problem, a przy okazji poznałem sposób jak zmienić adres URL repozytorium za pomocą Tortoise'a :) PPM na folderze z repozytorium i TortoiseSVN -> Relocate ;)

Porównanie innych znanych darmowych (lub niedrogich) SVN: http://www.straw-dogs.co.uk/09/20/6-free-svn-project-hosting-services/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz