sobota, 19 września 2009

Międzynarodowy Dzień Mówienia jak Pirat!

Ahoj szczury lądowe! Arrrgh! Od roku pańskiego 1995 dwa wilki morskie, Cap'n Slappy i Ol' Chumbucket promują 19 dzień września jako Międzynarodowy Dzień Mówienia jak Pirat! Więc odcumujcie łajby i dokonajcie abordażu na spokojne życie pobratymców, atakując ich piracją mową! Ay aye!

I oczywiście, dzisiaj wszyscy, od majtka po bosmana, używamy tylko Google w pirackiej wersji językowej, do czorta!
http://www.google.com/webhp?hl=xx-pirate

A teraz wszyscy migiem na sterburtę, bo klasyczna piracka gra przygodowa z 1990 od LucasArt, "The Secret of Monkey Island" doczekała się w lipcu tego roku wersji odświeżonej, w HD i z lepszym dźwiękiem! A tutaj wideo z "making of":
Natomiast jeżeli nie boisz sztormów i pikseli wielkich jak rufa żaglowca, a łezka Ci się w oku kręci na wspomnienie starych "Monkey Island", to polecam ten link: http://www.scummvm.org/.

A teraz na bakburtę, ponieważ mam przygotwane top 3 pirackich piosenek:

Numer 3! Haggis, Edward i Bill "The Curse of Monkey Island": "A Pirate I Was Meant To Be" (1997)."Oh, this is just ridiculous.". And funny.


Numer 2! Running Wild : "Under Jolly Roger" (1987), z trzeciego albumu tej niemieckiej kapeli heavy/power metalowej. Tylko utwór tytułowy traktował o piratach, ale temat "chwycił" i wszystkie kolejne albumy kapeli miały piracką tematykę, a Running Wild gra "pirate metal".Yeah, piracki metal prosto z Hamburga!


Numer 1! LazyTown "You are a pirate" (2005). Z islandzkiego programu dla dzieci "LazyTown", który jest bardzo popularny w US, a w Polsce też go widziałem. Ta piosenka najbardziej się wkręca, przynajmniej mi ;)A tutaj wersja tej piosenki już raczej nie dla najmłodszych ;)
Do zobaczenia w innym porcie za rok! Arrrgh!

Więcej:
http://www.talklikeapirate.com/ (strona oficjalna, m.in "Jak podrywać jak pirat?")
http://en.wikipedia.org/wiki/International_Talk_Like_a_Pirate_Day
http://www.jollyroger.com.pl/ - dla fanów piratów ;)
http://www.thepiratebay.org/ - najsłynniejsza zatoka piratów w internecie ;)

3 komentarze:

  1. LOL, musisz mieć strasznie bogaty kalendarz, skoro o takich wydarzeniach pamiętasz :D

    OdpowiedzUsuń
  2. już poprawione, nie wiem skąd mi się ten lipiec wziął :P

    OdpowiedzUsuń